Usługi

Rajdy konne po plaży i pławienie koni

Rajdy konne po plaży i pławienie koni

W okresie pozasezonowym od września do czerwca organizujemy rajdy konne 5 - 6 godzinne na plażę często połączone z pławieniem koni. Możliwość podjazdu pod latarnię morską w Stilo oraz przejazd plażą na odcinku 10 km. W trakcie rajdu godzinny odpoczynek w Stajni w Lubiatowie na życzenie połączony z ogniskiem. Rajdy są przeznaczone dla grup zorganizowanych powyżej 3 osób.

Zajęcia dla szkół

Zajęcia dla szkół

Organizujemy zajęcia dla szkół i przedszkoli. Dzieci poznają rasy koni, podstawy żywienia i pielęgnacji. Mają możliwość nauczenia się odpowiedniego czyszczenia pupili oraz doświadczyć pierwszej jazdy konnej, spaceru czy lekcji. Dzieci uczą się także zasad bezpieczeństwa na terenie stajni, odpowiedniego stosunku do zwierząt. Pobudzamy empatię dzieci oraz poszanowanie dla wszystkich zwierząt. Zajęcia organizowane są z ogniskiem, kiełbaskami, ciepłymi/zimnymi napojami i/lub kociołkiem.

Pławienie koni

Pławienie koni

W miesiącach maj-czerwiec serdecznie zapraszamy na pławienie koni w naszym czyściutkim Jeziorze Choczewskim (1 klasa czystości). Wyjazdy odbywają się wieczorami poza weekendami z uwagi na bezpieczeństwo. Wymagany jest co najmniej średni poziom zaawansowania jazdy konnej ponieważ jazda w teren odbywa się bez siodeł (na oklep).

Kuligi

Kuligi

Oferujemy kuligi konne saniami lub saneczkami w dzień oraz wieczorami (z pochodniami)

Wagonetta, Wozy Taborowe

Wagonetta, Wozy Taborowe

Nasza stajnia oferuje przejażdżki wagonetą, bryczką oraz wozami taborowymi. Wszystkie są przepięknie rzeźbione w jednej kolorystyce i ze skórzanymi siedzeniami. Jesteśmy w stanie przewieźć jednocześnie podczas jednej imprezy do 50 osób czterema zaprzęgami. Nasze wozy posiadają także zadaszenia na wypadek braku odpowiedniej pogody.

Hotel dla koni

Hotel dla koni

Posiadamy duże boksy dla koni i kucy. Boksy są wyposażone w poidła automatyczne oraz sól z selenem. Zapewniam pełne wyżywienie 3 razy dziennie (owies, słoma, siano) oraz sprzątanie boksu. Konie codziennie są wypuszczane na pastwiska (10 ha łąk w dolinie). Dbamy o zwierzęta i zapewniamy im najlepszą obsługę. Konie u nas są bardzo zadbane. Na miejscu 3 padoki do jazd (w tym jeden ogrodzony maneż).

Kucyk na Urodzinach, Dniu Dziecka, Festynie

Kucyk na Urodzinach, Dniu Dziecka, Festynie

Organizujemy imprezy z udziałem kucyka (lub koników) przejażdżki, zabawy, konkursy. Możliwość "przebrania" kucyka lub konia. Impreza organizowana wraz z dowozem konika "pod dom" maksymalnie do 30 km.

Bryczką vis a vis do ślubu

Bryczką vis a vis do ślubu

Posiadamy w swojej ofercie przepiękna bryczkę vis a vis z opcją rozłożenia/złożenia dachu nad siedzeniami w tzw. karetę. Bryczka jest wyposażona w skrzynię na odpowiedni ekwipunek a konie przyzdobione w białe pawie pióra.

Sesja  ślubna

Sesja ślubna

Możliwość amatorskiej lub profesjonalnej sesji ślubnej z udziałem konia (nad morzem, jeziorem lub w plenerze).

Bryczka

Bryczka

Oferujemy przejażdżki konne eleganckimi bryczkami.

Spacer na koniku

Spacer na koniku

Przejażdżka na koniu lub kucu prowadzonym przez instruktora.

Mini  rajdy konne po plaży

Mini rajdy konne po plaży

Dwu i pół godzinne wycieczki po lasach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego połączone z pokonaniem 5 kilometrowego odcinka plaży pomiędzy Lubiatowem a Białogórą.

Tereny do lasu

Tereny do lasu

Godzinne (lub dłuższe) wycieczki dla średnio-zaawansowanych lub zaawansowanych do lasu, nad jezioro Choczewskie po urozmaiconym pagórkowatym terenie, szlakami konnymi wyznaczonymi przez Nadleśnictwo Choczewo. Wyjazdy wyłącznie z instruktorem najczęściej w grupie.

Maneż

Maneż

30 minutowe, godzinne (lub dłuższe) jazdy dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych jeźdźców na placu pod okiem instruktora. Podczas tych zajęć jeździec doskonali dosiad (pracuje nad równowagą), uczy się panowania nad koniem poprzez wiele ćwiczeń na ósemkach, slalomach, serpentynach, woltach i jazdach równoległych.

Nauka jazdy na lonży

Nauka jazdy na lonży

30 minutowe lekcje jazdy konnej. Jest to lekcja jazdy dla początkujących, podczas której instruktor na długiej linie trzyma konia i szkoli jeźdźca zaczynając od ćwiczeń rozciągających, rozgrzewających i oswajających z koniem. Następnie wprowadza elementy jazdy konnej i profesjonalnie przygotowuje jeźdźca do samodzielnej jazdy.

Adres

  • Stajnia Choczewo
  • ul. Pierwszych Osadników 75
  • 84-210 Choczewo

Numery

Facebok